Rychlé doručení – Během 1-4 pracovních dnů. Doprava zdarma při nákupu nad 630 CZK. x
Rychlé doručení – Během 1-4 pracovních dnů. Doprava zdarma při nákupu nad 630 CZK. x
PŘÍRUČKA GROOMINGU PRO ZAČÁTEČNÍKY

PŘÍRUČKA GROOMINGU PRO ZAČÁTEČNÍKY

Zveřejnil: Alina

Péče o domácí zvířata je důležitá, ale buďme upřímní – ne vždy je možné odvést svého domácího mazlíčka do salonu. Ve skutečnosti však mnoho majitelů domácích zvířat chce tyto úkony provádět doma a samostatně. V této příručce jsme shromáždili několik tipů, jak se o svého miláčka můžete postarat doma. Tak pojďme na to!

GROOMING DOMA - 4 KROKY:

 1. První, co musíte udělat, je vykoupat vašeho mazlíčka. Pro mnohé to může být samozřejmostí, ale je to opravdu důležité, takže nezapomeňte na to

 2. Ostříhejte vašemu mazlíčku drápy. Nemusí to být zrovna nejjednodušší, ale je to nezbytné.

 3. Vyčešte z jeho srsti podsadu kartáčem nebo hřebenem na to určeným.

 4. Pokud nemá srst, kterou přirozeně shazuje, ostříhejte mu ji. 1. Koupel
  Všichni víme, jak naši chlupatí přátelé milují vyválet se v prachu, ale někdy je koupel opravdu nezbytný. Abyste snadněji zvládli tento proces použijte produkt dva v jednom (šampon a kondicionér).
  A ještě jedna rada: dejte pozor, aby se vašemu miláčkovi nedostal do uší ani šampon nebo mýdlo ani voda. Nezapomeňte zvíře po koupeli důkladně opláchnout.

  Doporučení: Pro urychlení sušení použijte sušičku na srst.


 2. Drápy
  Co se týče stříhání drápů, máme pro vás jen jednu radu: udělejte to co nejrychleji!
  Pokud jsou drápy vašeho domácího mazlíčka světlé barvy, můžete vidět nezrohovatělou část (růžová část drápu nejblíže k poslednímu článku prstu). Pokud má však vaše domácí zvíře tmavší barvu srsti a nevidíte nezrohovatělou část, stačí ustříhnout malou část drápu, a opakovat to, dokud neuvidíte tmavé skvrny uprostřed drápu.
  Pokud máte kočku, můžete použít sprchový pytel pro kočky – je to skutečná změna, a když jej vyzkoušíte, budete litovat, proč jste na to nepřišli dřív


 3. Odstranění podsady
  Vyčesávání je váš nejlepší přítel, proto si pořiďte kartáč nebo jiný nástroj na vyčesávání, který vám pomůže zefektivnit vyčesávání, zvláště pokud ho děláte pravidelně před stříháním vašeho psa. Takovým může být například ionizační kartáč, protože její speciálně tvarované štětiny snadno procházejí přes propletené chloupky srsti vašeho domácího mazlíčka.


 4. Stříhání a zastřižení srsti
  Pravděpodobně nejdůležitější rada: používejte jen nůžky, které jsou určeny na stříhání srsti domácích zvířat. Nedoporučujeme vám stříhat kočku nebo psa, pokud se neustále vrtí, je nervózní nebo hodně rozcuchaná. Vyčkejte až se uklidní, aby nebylo stříhání stresem pro vás oba

Výrobky související s tímto příspěvkem